מי הם יזמי סושיאלי ?

יזמת או יזם סושיאלי הוא כל מי שהקים או מוביל עסק חברתי, אשר בצד אחד יש לעסק שורת רווח כלכלית ובצד שני יש שורת רווח חברתית. אנו קהילת היזמים החדשים, יזמים עסקיים-חברתיים, אשר מבינים ומאמינים שעסק צריך להיות קודם כל עסק – אבל עם חזון חברתי.

"סושיאלי" = יזמת/יזם עסקי - חברתי

אתר "סושיאלי" הוקם במטרה ליצור קהילה תומכת ליזמים של עסקים חברתיים. בשנתיים האחרונה חלה פריחה של יזמים שמקימים עסק עם אג'נדה חברתית מובהקת. מה שמאפיין עסק חברתי הוא שהעסק מתקן כשל חברתי מסוים אבל אינו נתמך בתרומות והוא מתנהל כעסק עצמאי לכל דבר.

התהליכים שיזמים כאלו עוברים שונים, הם שילוב של עסק עצמאי ועמותה. אני מכיר אישית את הקשיים שעומדים ליזם של עסק חברתי, בזמן שהקמתי את ב.ל.ה דיגיטל.

ב.ל.ה דיגיטל היא סוכנות לשיווק דיגיטלי עם ערך חברתי. אנו סוכנות שמתמחה באסטרטגיה שיווקית, ניהול קמפיינים ממומנים ובניית אתרים וכמחצית מהעובדים התותחים שלנו הם עם מוגבלות. בנוסף, אנו מפעילים קורסים ומכשירים אנשים עם מוגבלות, ומספקים להם פלטפורמה לצבירת ניסיון ממשי בעולם השיווק הדיגיטלי ובניית אתרים.

בזמן בניית העסק זה הרגיש לי שאני היחיד שעובר את הדברים האלה, עם הזמן הכרתי עוד יזמים כמוני והבנתי שאני לא לבד. כדי לעודד יזמים קיימים וחדשים החלטתי לפתוח את הפלטפורמה הזאת שתיתן במה ליזמים ותאחד את הקהילה. 

מוזמנים להצטרף לקהילה הולכת וגדלה של יזמים עסקיים חברתיים - "סושיאלים" - שהקימו או מנהלים עסק שהוא גם ריווחי וגם מקדם מטרות חברתיות.

אביאל סלע,

מנכ"ל ב.ל.ה דיגיטל

עסקים בישראל
עסקים חברתיים
יזמים חברתיים
קרנות ומשקיעים חברתיים

הצטרפו אלינו