אמיר נתן

" בשביל ליצור מציאות - צריך להתחיל עם חלום"

ב.ל.ה דיגיטל - שיווק דיגיטלי עם ערך חברתי

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcor.

אחד על אחד

(פסקת פתיחה)

ספר לנו קצת על עצמך

יזם חברתי. בוגר הבינתחומי למשפטים ומנע"ס וגם הוכשרתי כעו"ד. בעברי גם הנדסאי אלקטרוניקה בחיל מודיעין ותקופה לא קצרה בחברת ביוטק אבל מיציתי די מהר את עניין הנגדים קבלים. אחרי 3 שנים כעו"ד הספיק לי, החלטתי לפנות למחוזות עסקיים חברתיים יותר והקמתי את ב.ל.ה דיגיטל.

אז מה זה ב.ל.ה דיגיטל – שיווק דיגיטלי עם ערך חברתי?

ב.ל.ה (בונים ללא הגבלות) היא סוכנות שיווק דיגיטלית חברתית, שנותנת את כל שירותי הדיגיטל בנייה ועיצוב אתרים, ניהול קמפיינים, ניהול רשתות חברתיות, אוטומציות מכירה – ועושה הכל עם ערך חברתי כאשר כמחצית מעובדי החברה הינם עובדים עם מוגבלות (לא שכלית) מנוסים ומוכשרים.

איך הכל התחיל?

לפני כשנתיים קפץ לי הרעיון להקים סוכנות שיווק שגם תשלב עובדים עם מוגבלות. תמיד הייתי בתחום שיווק ומכירות, גם כשהייתי עו"ד, עסקתי בשיווק בכל מיני ערוצים וגם בזמן הלימודים הקמתי אתרים בוויקס, ניהלתי רשתות חברתיות לכמה עמותות, ומ- 2010 נכנס הג'וק של הדיגיטל מרקטינג. הרעיון הוא לשלב בין השניים – גם שיווק דיגיטלי וגם העצמה של אנשים עם מוגבלות.

למה דווקא דיגיטל מרקטינג?

כי הדיגיטל היום פותח דלתות לאנשים עם מוגבלות. אדם נכה יכול לעבודה מהבית ולעבוד במשרה מלאה או חלקית. אדם עם הפרעה נפשית כזו או אחרת יכול גם כן לעבוד ולתת תפוקה. בן אדם שהוא ער בלילה, נכה צה"ל, הלום קרב יכול למשל לעבוד משש בערב עד שתיים בלילה, בשעות שלו. זה לא משנה מקום העבודה, אלא התוצאות. כמו שאפשר לעבוד בדיגיטל מתאילנד עם לפטופ, אז אותו דבר גם פה.

"אני מאמין"

יש משפט שכתבתי לעצמי ואני מאמין בו מאוד – "פשוט.לעשות.טוב.", כי כל שילוב של המילים הללו ביחד או לחוד מביא למשהו מעניין וטוב, כמו – "פשוט לעשות", "לעשות טוב", "לעשות" וכו.

נקודות שבירה

תמיד יש נקודות שבירה, בכל עסק. אבל החוכמה היא לזהות אותן ולעשות משם איזשהו תיקון, סוג של חישוב מסלול מחדש. כשהתחלנו, הרעיון היה שב.ל.ה רק תעביר קורסים והכשרות לאנשים עם מוגבלויות ואז תעשה השמות, אך עסקית היה קשה לתפעל את זה. החוכמה הייתה לעשות חישוב מסלול מחדש.

הרבה אנשים אמרו שזה לא יעבוד, לא מתאים, שאלות לגבי עובדים שנוטשים, איך בונים צוות וכו. נקודת השבירה היחידה שהיתה במשך כמה חודשים זה המינוס שגדל בבנק – וזה גורם לך לחשוב, אולי באמת זה לא עובד? אבל זה רק פחדים, זו לא באמת נקודת שבירה. אם אתה מתחבר בבטן וזה מרגיש לך נכון ואתה קם עם התחושה הזאת שזה עושה לי טוב וזה יכול לעבוד וזה נכון, אז אין סיבה שלא תצליח. מי שמתמיד, עושה מקצי שיפורים ומתקדם – יצליח בכל מה שיעשה, כל אחד מאיתנו.

מי קהל היעד שלכם?

ב.ל.ה דיגיטל פונה לשני קהלים. כובע אחד הוא של סוכנות שיווק דיגיטלית – אנחנו פונים לעסקים קטנים, בינוניים וחברות גדולות. כל עסק שרוצה לצמוח מבחינת מכירות וכמות הלקוחות, מוזמן לפנות אלינו. הכובע שני הוא של עולם ההכשרות, קורסים לאנשים עם מוגבלות. כלומר, אנחנו פונים לאנשים עם מוגבלות וגם למעסיקים רבים שמעוניינים לקלוט את הבוגרים שלנו.

באילו ערוצי שיווק אתם פועלים? מה עשיתם שיווקית שהצליח?

אנו כמובן פועלים בפייסבוק, ניוזלטרים, באתר שלנו, כנסים ופגישות ועוד. מה שמאוד הצליח לנו היה קמפיין וידאו מגניב שהביא לחשיפה רחבה והמון התעניינות.

לסיום, מה החזון?

החזון הוא להיות הרבה מעבר לסוכנות שיווק דיגיטלית. החזון הוא להיות מרכז ללימוד והכשרה של עובדים עם מוגבלות, לסייע להם להשתלב בשוק העבודה הטכנולוגי, שם המגבלה שלהם פשוט נעלמת, ואז לשכפל את המודל לחו"ל.