איך להתניע את השיווק בעסק מתחיל?

הקמת עסק חברתי חדש? מזל טוב! כמו כל עסק אחת מההתעסקויות היא איך להביא לקוחות ולידים חדשים. איך ליצור מודעות למותג ולדאוג שהוא יקבל חשיפה גבוהה. אם אין לך ניסיון קודם בשיווק, רוב הסיכויים שתתקשה להכין תכנית אסטרטגית אלא תתנהל אד הוק

 

נעזור לך להתחיל:

ראשית, תאפיין את קהל היעד שלך. כלומר: גיל, מין, אזור גאוגרפי, השכלה, כמה הוא משתכר בחודש, תחומי עניין וכל דבר אחר שמייחד אותו. כמובן שלא לאפיין "בכוח", אם אין אזור דמוגרפי מסויים אז לא צריך לחפש בנרות.

אחרי שאתה מבין מי קהל היעד שלך עכשיו הגיע הזמן לעבור למתחרים. יש מתחרים ישירים ויש מתחרים עקיפים. למשל: אם יש לך חברת השמה המתחרים הישירים שלך הם חברות השמה כמוך והמתחרים העקיפים הם אתרים כמו All jobs. חשוב מה הבידול שלך לעומת המתחרים ומה הערך המוסף שאתה נותן ללקוחות שלך. הערך המוסף יכול להיות ערך חברתי, מחיר נמוך, שירות ייחודי ועוד. נסה להעריך את החשיבות של מה שמבדל אותך מול המתחרים שלך. אתה תשתמש בזה בהמשך.

חשוב על כל הדרכים בהם תוכל להגיע לקהל היעד שלך ועד כמה הם יהיו אפקטיביים. דרכי שיווק אפשריות הן: חלוקת פלייארים, דוכנים בכנסים, שלטי חוצות, פרסום ברדיו, טלוויזיה ועיתונות, רשתות חברתיות, דיוור, שיחות מכירה קרות, פרסום דיגיטלי בפייסבוק/גוגל.

איך איזה אפיק יותר משתלם? אם יש לך חנות דיגיטלית פלאיירים זאת לא הדרך הנכונה והמתאימה, אך אם יש לך שירות השמה לסטודנטים, העמדת דוכן ביום הסטודנט יכול לתת לך מינוף אדיר. אבל יום הסטודנט זה רק פעם אחת בשנה, מה תעשה בשאר ימות השנה? נסה להעריך כמה כסף תוכל להשקיע בשיווק בשנה הקרובה ופרט לעצמך את כל העלויות של אפיקי השיווק:

אם בחרת בפרסום בטלוויזיה תצטרך להפיק את הפרסומת עם חברת פרסום שתעזור לך להכין קריאייטיב מנצח, תצטרך לשלם לבמאי, לצלם, לשחקנים ולעריכה. אולי תצטרך להוסיף גם תלבושות, איפור ולוקיישן. מלבד כל אלה, תצטרך לשלם גם על זמן אוויר בו ישדרו את הפרסומת שלך.

אם אתה רוצה לפרסם ברדיו, תצטרך פרסומת קולית, איזה ג'ינגל נחמד וקול רדיופוני. גם כאן תצטרך לשלם על זמן אוויר. לפרסם בעיתון תצטרך מודעה מעוצבת ושטח בעיתון. יש עיתונים שיספקו לך את העיצוב בעזרת הגרפיקאי שלהם.

לדוכן בכנסים תצטרך רולאפ מעוצב, כרטיסי ביקור, מפה נחמדה לשים על הדוכן, גימיק שיביא את האנשים. זה יכול להיות סוכריות מיוחדות, מסך מחשב עליו תקרין דברים (במידה והכנס הוא בתוך אולם ולא בחוץ), מדבקות חמודות, מחברות (כולם אוהבים מחברות), מגנטים, כיסויים לפלאפון או כל גימיק אחר שתחשוב עליו.

חלוקת פלאיירים תצטרך להכין פלאייר מעוצב ולחשוב איך לחלק אותו. האם להעמיד אדם שיחלק אותו ברחוב או לשים בתיבות דואר ?

שלטי חוצות – תצטרך מודעה ענקית בבית דפוס מיוחד וקריאייטיב, ואת המקומות בהם תעלה את המודעה.

שיחות מכירה קרות – זה גם מכירות וגם שיווק. במקרה הזה תצטרך רשימות של טלפונים והרבה סבלנות.

פרסום בגוגל ובפייסבוק – מה ההבדל? בלי להיכנס לזה יותר מדי, מערכת הפרסום של פייסבוק מאפשרת לטרגט את הקהל בצורה יותר מדוייקת (הורים לילדים בגילאים שונים, השכלה, סטטוס משפחתי ואפילו לאנשים שחזרו מחופשה) וגוגל זה לאנשים שמחפשים אקטיבית את מילות המפתח שקשורות למה שיש לכם להציע. המחירים תלויים בהרבה משתנים שונים כמו תקופה ותחרות על קהל היעד.

עכשיו, אחרי שמיפית את כל אמצעי השיווק שלך ותיקצבת את השיווק הגיע הזמן להתחיל לפעול!

מאמרים אחרונים
כולנו צריכים אדם אחד שיאמין בנו כדי לפרוץ גבולות

כולנו צריכים אדם אחד שיאמין בנו כדי לפרוץ גבולות

אנו חיים כעת בעת הדיגיטלית. מה שלא קורה באינטרנט לא באמת זז, מה שלא מתועד ברשת כאילו לא קרה. אנו

איך להתניע את השיווק בעסק מתחיל?

איך להתניע את השיווק בעסק מתחיל?

הקמת עסק חברתי חדש? מזל טוב! כמו כל עסק אחת מההתעסקויות היא איך להביא לקוחות ולידים חדשים. איך ליצור מודעות

"המגזר הרביעי" – Say what??

"המגזר הרביעי" – Say what??

אז כן, יש דבר כזה שנקרא המגזר הרביעי. אני ארשה לעצמי להגיד שרוב האנשים מכירים את שלושת המגזרים הראשונים. למה?

סושיאלים
עדי יצחקי

עדי יצחקי

עדי יצחקי " לעולם לא לוותר! " "סומסום" קייטרינג ופתרונות קולינריים עם ערך חברתי אחד על אחד מה החזון שלכם?

איקה צ'יפמן

איקה צ'יפמן

איקה צ'יפמן " בשביל ליצור מציאות – צריך להתחיל עם חלום" תיירות חברתית אחד על אחד איך הכל התחיל? כשהייתי

אוראל שקד

אוראל שקד

אוראל שקד " לעשות את העולם הזה טוב יותר. לעשות איזשהו שינוי בעולם. עזרה הדדית. להשפיע כל הזמן לחיוב." 'אוראל

דברו איתנו