המרדף אחרי הלקוח

אחרי שבמאמר קודם דיברנו על השלב הראשון בהקמת שיווקית, שירטטנו את הדמות של הלקוח המיועד שלנו ואפילו מיפינו את דרכי השיווק הרלוונטיות ביותר עבורנו, הגיע הזמן לעבור לשלב הבא.

 

כל פעולות השיווק שלנו חייבות להתחבר ל"מחלקת המכירות" שלנו. כן, רוב הסיכויים שזה יהיה אותו אדם ובמקרה של יזם מתחיל – זה אתם.

הקמנו דוכן ונרשמו 30 איש, מה עכשיו? האם נתקשר אליהם? נשלח מייל? אולי אסמס? היום יש כ"כ הרבה אפשרויות לתקשר שקשה לבחור. בחרנו להתקשר ואמרו לנו כך וכך. אחרי יום – ייומיים סיימנו לדבר עם כל הלידים שהיו לנו. חלקכם אולי חושבים שהמעגל חוזר להתחלה – השגת לידים חדשים וזה נכון חלקית. אנחנו תמיד נרצה להרחיב את מאגר הלידים שלנו (מה גם שלקוח חדש נולד כל רגע) אבל (וזה אבל חשוב) נרצה לחזור ללידים שלא אמרו לנו לא.

עד מתי נחזור ללידים שנשארו בסימן שאלה? תנו לזה זמן סביר. הקשיבו ללקוח ותנסו להבין מה הוא מנסה להגיד לכם. מהניסיון שלנו כדאי לנסות לפחות 4 פעמים בשביל להבין אם הלקוח מעוניין או לא. בכל מקרה העבירו את המייל של הלקוח לרשימת התפוצה והמשיכו לדוור לו.

הכינו מערך מכירות מראש; מה תגידו בשיחה הראשונה, מה בשיחה השניה וכן הלאה. תכינו חומרים שתשלחו לו לאחר השיחה או אפילו בזמן השיחה.

הכינו תסריט עם התנגדויות אפשריות ועם המענה שלכם ותבינו מה המטרה שלכם בכל שיחה. גם אם המטרה הסופית היא מכירה, רוב הסיכויים שבשיחה הראשונה לא תהיה מכירה ולכן חשוב שתדעו מה אתם מצפים מכל שיחה. האם אתם רוצים לקבוע פגישה? לשלוח עוד מידע ללקוח? חשוב שתדעו מה המסע שהלקוח יעבור עד המכירה, כדי שתהיו הכי מוכנים שאפשר. טיפ: נסו ללמוד להבין מי נמצא בצד השני של השפורפרת ומה רמת המוכנות שלו. אל תבזבזו יותר מדי זמן על אנשים שכיום הם פחות רלוונטים, דרך נחמדה לעשות את זה היא לומר שתשלחו לו מידע נוסף במייל ושאם יש שאלות נוספות, הוא מוזמן ליצור עמכם קשר.

הידד! יש לנו לקוח חדש! הכינו מערך לטיפוח מערכת היחסים עם הלקוח. הוא לא חייב להיות שבועי או חודשי, מה שחשוב זה שתתייחסו ללקוח. למה? מכמה סיבות; יכול להיות שתרצו להציע לו שירותים או מוצרים נוספים. הלקוח מכיר עוד לקוחות פוטנציאלים כמוהו והוא יכול להוות צינור נוסף שיזרים לכם לידים.

איך מטפחים את הקשר עם הלקוח? הראו שאכפת לכם מהלקוח. שלחו לו סקר בו הוא יכול לדרג את השירות או לעזור לשפר אותו. שלחו לו תכנים שיתנו לו ערך. למשל; אם אתם מוכרים שואב אבק, תרצו לשלוח לו מאמר על דרכים נכונות לשאוב אבק בצורה יעילה. שלחו לו מייל בחגים שאומר "חג שמח!" . ספרו לו על דברים חדשים שקורים בארגון שלכם שיכולים לעניין אותו, למשל אם התחלתם לתת שירותים נוספים או אם עברתם משרדים.

לסיכום, אנחנו בעצם צריכים לנהל 3 מערכות:

1)מערכה שיווקית להבאת לידים

2) מערכה מכירתית לסגירת העסקה וחזרה ללידים פוטנציאלים

3) טיפוח קשר עם לקוחות קיימים

כל אחד מהמערכות האלה היא עצמאית ודורשת חשיבה שונה וכלים שונים.

מאמרים אחרונים
כולנו צריכים אדם אחד שיאמין בנו כדי לפרוץ גבולות

כולנו צריכים אדם אחד שיאמין בנו כדי לפרוץ גבולות

אנו חיים כעת בעת הדיגיטלית. מה שלא קורה באינטרנט לא באמת זז, מה שלא מתועד ברשת כאילו לא קרה. אנו

איך להתניע את השיווק בעסק מתחיל?

איך להתניע את השיווק בעסק מתחיל?

הקמת עסק חברתי חדש? מזל טוב! כמו כל עסק אחת מההתעסקויות היא איך להביא לקוחות ולידים חדשים. איך ליצור מודעות

"המגזר הרביעי" – Say what??

"המגזר הרביעי" – Say what??

אז כן, יש דבר כזה שנקרא המגזר הרביעי. אני ארשה לעצמי להגיד שרוב האנשים מכירים את שלושת המגזרים הראשונים. למה?

סושיאלים
עדי יצחקי

עדי יצחקי

עדי יצחקי " לעולם לא לוותר! " "סומסום" קייטרינג ופתרונות קולינריים עם ערך חברתי אחד על אחד מה החזון שלכם?

איקה צ'יפמן

איקה צ'יפמן

איקה צ'יפמן " בשביל ליצור מציאות – צריך להתחיל עם חלום" תיירות חברתית אחד על אחד איך הכל התחיל? כשהייתי

אוראל שקד

אוראל שקד

אוראל שקד " לעשות את העולם הזה טוב יותר. לעשות איזשהו שינוי בעולם. עזרה הדדית. להשפיע כל הזמן לחיוב." 'אוראל

דברו איתנו